Sprawdź wszystkie szczegóły dotyczące Snus

Snus to rodzaj tytoniu zawierający wilgotny proszek. Tytoń powstał w Szwecji w XVIII wieku. Jednak jest to nielegalne w większości krajów europejskich z wyjątkiem Norwegii i Szwecji. Zwykle jest umieszczany wewnątrz dziąseł i ust na dłuższy czas. Nie jest to produkt fermentowany, więc nie ma potrzeby dzielenia Snusa. Jest to jeden z najpopularniejszych tytoni w krajach zachodnich.
Tytoń powstaje poprzez zmieszanie soli, wody, suszonego tytoniu i węglanu sodu. Po zmieszaniu stosuje się ogrzewanie, a następnie do mieszaniny dodaje się teksturę aromatu. Wcześniej jest to proces fermentacji, ale obecnie stosowana jest metoda pasteryzacji parowej. Głównym powodem stosowania tego procesu jest zahamowanie wzrostu bakterii w tytoniu. Po pasteryzacji zawartość nikotyny jest dodawana na różnych poziomach.
Wcześniej szwedzki Snus był sprzedawany w małych puszkach wykonanych ze złota, srebra i drewna, ale obecnie do produkcji puszek używa się tworzywa sztucznego. Wcześniej tytoń był dostępny w ciemnej i luźnej konsystencji, ale teraz ma okrągły kształt. Jest stosunkowo tańszy niż inny tytoń. W krajach takich jak Kanada dostępność tytoniu jest bardzo niska, ponieważ rząd kraju ograniczył produkcję. Idąc dalej, omówmy szczegółowo rodzaje Snusów.

Oto kilka rodzajów szwedzkiego Snusa

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów snusów, takich jak snus porcjowany, snus luzem itp. Wszystkie odmiany są bezdymne i zawierają wilgotny proszek. Omówmy niektóre z nich jeden po drugim.

Porcja Snus

Tytoń jest dostarczany z zapakowanym wilgotnym proszkiem. W porównaniu z innymi rodzajami Snusów jest uważany za bardziej dyskretny i wygodny w użyciu. Jest dostępny w małych torebkach i występuje w mniejszych ilościach w porównaniu do luźnego Snusa. Tytoń dzieli się ponadto na dwa rodzaje, to znaczy część oryginalną i część wolną od żądła.

  • Oryginalna porcja – to najbardziej prymitywny rodzaj Snusa, który został wprowadzony w 1973 roku. Składa się z materiału saszetki, który jest nawilżany podczas produkcji i ostatecznie tworzy wilgotny i brązowy woreczek.
  • Część wolna od ukąszeń – zwykle zawiera warstwę ochronną wokół woreczka, która zmniejsza podrażnienie i pieczenie w jamie ustnej. Jest to jeden z najskuteczniejszych tytoni.

Loose Snus

Tytoń ma kulisty i cylindryczny kształt, który jest zapakowany w wilgotny bezdymny proszek. Zwykle jest używany na wsi i przez rolników. Tytoń można po prostu uszczypnąć pod usta i dziąsła. Wywołanie raka jamy ustnej jest bardziej ryzykowne niż w przypadku porcji snusu.
Tytoń wiąże się również z poważnymi problemami zdrowotnymi, takimi jak rak jamy ustnej. Badanie wykazało, że prawie każdy pracownik budowlany w Szwecji jest uzależniony od Snusa i bardzo podatny na raka jamy ustnej. Jednak wtedy również szwedzki rząd zalegalizował tytoń do powszechnego użytku.